V rámci této fáze byla provedena analýza potenciálního zájmu o využití pracoviště Centra pro testování biologicky aktivních látek. Na základě předběžných požadavků budoucích uživatelů byla stanovena kritéria pro potřebnou kapacitu a výběr technologií (jednotlivých modulů, software atd.) pro Modulární robotickou stanici pro testování biologických aktivit.
Ideový obsah projektu vznikal v průběhu delšího období komunikací mezi pracovníky stávajícího PVAC a dalšími vědeckými pracovníky jak VŠCHT, tak jiných vědeckých ústavů a vysokých škol (např. The Arctic University of Norway in Tromso. Reflektovány byly i priority výzkumu identifikované ve výzvách Evropského výzkumného programu HORIZON 2020.
Investiční fáze byla realizována v jedné etapě, jejíž hlavní náplní bylo výběrové řízení, nákup a instalace požadovaného přístroje - Modulární robotické stanice pro testování biologických aktivit.
Hlavní náplní provozní části bude jednak realizovat pilotní studie, ale i získat nové pracovníky pro vědecko-výzkumnou činnost centra. To bude realizováno ve spolupráci s partnery, neboť centrum by mělo sloužit i pro vědeckou výchovu diplomantů a doktorandů. Společně s partnery projektu bude rozvíjena výzkumná činnost.